Boże Narodzenie w góralskiej chacie, Sylwester na narciarskim stoku, a Nowy Rok rozpoczęty spacerem pośród choinek przykrytych śnieżnymi czapami. Dookoła biało, pięknie i radośnie… Jeśli tylko zima dopisze, to tak właśnie wygląda okres świąteczny w górach 🙂

Dla planujących wyjazd oraz dla zastanawiających się czy warto wybrać się w tym okresie w góry zebraliśmy propozycje zimowych pieszych wycieczek oraz kilka pomysłów na Sylwestra w górach, w tym listę ośrodków narciarskich, które organizują zabawę sylwestrową w roku 2022/2023 na stoku.
Zaczynamy od sprawdzonych przez nas tras spacerowych, krótkich i stosunkowo łatwych – idealnych dla zimowych “nowicjuszy”, ale też jako pomysły na wycieczki z dziećmi, krótkie wypady “przy okazji” wyjazdów weekendowych, świątecznych. Zachęcamy do spacerów – bo zima w górach jest piękna! 🙂 Atutem większości z nich jest schronisko górskie, w którym można odpocząć, ogrzać się i zjeść ciepły posiłek.

Dla szukających pomysłów na wycieczki w Beskidach: Krótkie zimowe trasy w Beskidach
Dla wypoczywających pod Tatrami polecamy nasze propozycje: Łatwe trasy zimowe w Tatrach – 11 propozycji

Planując zimowy wypad w góry, niezależnie od warunków pogodowych pamiętajmy o bezpieczeństwie, szczególnie gdy na wycieczki zabieramy dzieci! O tym co nam zagraża na górskim szlaku zimą i jak się przygotować do wycieczki o tej porze roku pisaliśmy tutaj: Łatwe trasy zimowe w Tatrach – 11 propozycji

Ogólne zasady bezpieczeństwa w górach

telefon alarmowy: TOPR/GOPR –  985 lub 601 100 300

Ośrodki narciarskie organizujące imprezę sylwestrową 

Bardzo ciekawa forma zakończenia starego roku – aktywnie i oryginalnie 🙂 Na tych, którzy wybiorą taką formę spędzenia ostatniego dnia roku 2022 czeka karnet sylwestrowy, ognisko lub grill, fajerwerki, muzyka DJ i lampka szampana o północy.

Sylwester na stoku narciarskim

Śnieżnica Kasina Wielka (Beskid Wyspowy)Sylwester na stoku – informacje

Słotwiny Arena (Beskid Sądecki)Sylwester na stoku – informacje

Dwie Doliny Muszyna-Wierchomla (Beskid Sądecki)Sylwester na stoku – informacje

Jaworzyna Krynicka (Beskid Sądecki) Sylwester na stoku

Kompleks Beskid Spytkowice (Beskid Żywiecki)Sylwester na stoku – informacje

Korbielów (Beskid Żywiecki)Sylwester na stoku – informacje

Złoty Groń Istebna (Beskid Śląski)Sylwester na stoku – informacje

Soszów Wisła (Beskid Śląski) Sylwester na stoku – informacje

Siglany Wisła (Beskid Śląski)Sylwester na stoku – informacje

Większość stacji narciarskich zaprasza również w Święta Bożego Narodzenia oraz Nowy Rok. Godziny otwarcia oraz ofertę poszczególnych ośrodków można sprawdzić na stronach internetowych – lista Stacje narciarskie Małopolski 

Sylwester pod gwiazdami – powitanie Nowego Roku w popularnych górskich miejscówkach:

Zakopane – Gubałówka. Oprócz ogromnej imprezy na Dolnej Równi Krupowej goście bawiący w Zakopanem mogą skorzystać z propozycji PKL, który oferuje wyjazd koleją linowo-terenową (kursuje do godziny 1:30). Atrakcje na szczycie Gubałówki: oglądanie panoramy Zakopanego, wystawa rzeźb świetlnych i duża, świąteczna choinka.

Krynica- Zdrój – “Retro Sylwester” na Górze Parkowej.

Lubogoszcz (Beskid Wyspowy) – Sylwester na Lubogoszczy

Impreza sylwestrowa w “Termach Bania” – szczegóły atrakcji, bilety: Sylwester na Bani – informacje

A jeśli warunki dopiszą, pobyt w górach można też urozmaicić kuligiem …
Mamy nadzieję, że wyjazdy świąteczne i noworoczne będą udane, radosne i bezpieczne – czego oczywiście Wszystkim życzymy!