“Ścieżka w koronach drzew” (Chodnik koronami stromov) – drewniany chodnik zawieszony wysoko wśród drzew, bardzo ciekawe przystanki edukacyjne, 32-metrowa wieża widokowa, a przede wszystkim wspaniałe panoramy Tatr, Gorców, Magury Spiskiej, Pienin i Beskidu Sądeckiego. A wszystko to zaraz przy polskiej granicy, w Dolinie Bachledowej. Na tą przygodę warto wybrać się rodzinnie, tym bardziej że przejście samej trasy trwa tylko około godziny.

Zobacz dodatkowe informacje:

Mapa online: Tatry Polskie i Słowackie

DOJAZD      EKWIPUNEK      POGODA

UBEZPIECZENIA online

NOCLEGI online

Więcej praktycznych informacji – w panelu bocznym (PC) lub na dole strony (mobile).


Poniżej prezentujemy fragment mapy  Wydawnictwa Compass z zaznaczoną Bachledową Doliną

Ścieżka w koronach drzew - mapa

Praktyczne informacje i ciekawostki o “Ścieżce w koronach drzew”

Długość ścieżki wraz z wieżą – 1234 m
Długość samego chodnika – 603 m
Wysokość wieży widokowej – 32 m
Wysokość zjeżdżalni rurowej – 67 m

Ścieżka jest otwarta w sezonie letnim  – od 09:00 do 18:00 (ostatnie wejście o 17:00).
zimą – w godzinach9 – 16, ostatnie wejście o godz. 15:00.
Szczegółowe informacje, m.in. godziny otwarcia: https://chodnikkorunamistromov.sk/pl/

Dostęp dla dzieci w wózkach

Zarówno chodnik, jak i wieża widokowa jest dostosowana do wjazdu wózkami dziecięcymi i wózkami dla niepełnosprawnych. Nachylenie ścieżki jest bardzo łagodne, spadek wynosi 2-6%, szerokość ścieżki 1,8 m.

Dodatkowe atrakcje “ścieżki”

– przystanki edukacyjne (przyrodnicze tablice informacyjne);
– przystanki sprawnościowe (zabezpieczone, eksponowane przejścia);
– taras widokowy (na wieży) – znajdujący się na wysokości 1175 m n.p.m.;
– sieć adrenalinowa o powierzchni 88 m2 na szczycie wieży;
– zjeżdżalnia – o długości 67 metrów, wybudowana w środku wieży widokowej. Skorzystać z niej mogą osoby o wzroście powyżej 120 cm. Cena biletu: 2 €;
– miejsca zabaw (zjeżdżalnia, huśtawki) znajdujące się na placu przed ścieżką.

Ścieżka w koronach drzew w Dolinie BachledowejSpacer chodnikiem w stronę wieży widokowej (wysokość wieży to 32 m)

Jak dotrzeć na górę do “Ścieżki w Koronach Drzew”?

– na górę można wyjechać szybko i komfortowo nowo wybudowaną gondolką z Bachledowej Doliny, bilet (przejazd dwukierunkowy) kosztuje 11,00 € dla osoby dorosłej;
– spacerem z parkingu w Dolinie Bachledowej (1,8 km, 0:45 h) lub z parkingu z Małej Frankowej (0:45 h).
Uwaga! Jeżeli planujemy wejście pieszo na górę, z Doliny Bachledowej lub z parkingu pod stokiem Furmanec, warto mieć na uwadze, że w deszczowy dzień lub po opadach deszczu ścieżka może być śliska i błotnista. Zimą należy zwrócić uwagę, czy ścieżka jest przetarta.

Opisany DOJAZD do Bachledowej Doliny i Małej Frankowej

Bachledka zimąIle kosztuje spacer pośród koron drzew?

Dorośli – 10,00 (€)
Dzieci do lat 3 – wstęp wolny
Dzieci – 3-14, seniorzy pow. 65 lat – 7,50 (€)
Bilet rodzinny (2x dorosły, 2x dziecko) – 25,00 (€)
Zjeżdżalnia rurowa – 2 €
Płatność za bilety – tylko w walucie euro /€/ lub kartą płatniczą (z wyjątkiem miejsc parkingowych). Kasa biletowa znajduje się bezpośrednio przy wejściu na ścieżkę.
Cennik, godziny otwarcia i inne informacje –
http://chodnikkorunamistromov.sk/pl/

Mapa online: Tatry Polskie i Słowackie

Pamiętajmy, że na Słowacji powinniśmy mieć ubezpieczenie

Informacja dla odwiedzających chodnik z psami
Na ścieżkę w koronach drzew obowiązuje zakaz wejścia ze zwierzętami. Ale jeśli posiadacie psa, nie musicie rezygnować z wycieczki, organizatorzy przygotowali przy wejściu na ścieżkę specjalne woliery z wodą, przy których można zostawić pupila podczas zwiedzania ścieżki. Woliery są dostępne bezpłatnie.

Ścieżka w koronach drzew w Dolinie BachledowejChodnik ma 603 m długości, szerokość ścieżki wynosi 1,8 mŚcieżka w koronach drzew w Dolinie BachledowejDrewno używane do budowy: daglezja zielona (konstrukcje wsporcze) oraz modrzew europejski (poręcz i posadzka). Największe zużyte drzewo – podpórka miało 25 m i 48 cm średnicy.Sieć adrenalinowa o powierzchni 88 m na szczycie wieży widokowejSieć adrenalinowa o powierzchni 88 m na szczycie wieży widokowejWieża widokowa ze zjeżdżalnią i siecią adrenalinową - widok od dołuWieża widokowa ze zjeżdżalnią i siecią adrenalinową – widok od dołuPlac zabaw przy kompleksie "ścieżka w koronach drzew"Plac zabaw przy kompleksie – górna stacja kolejki

Zjeżdżalnia (w przygotowaniu) - o długości 67 metrów, wybudowana w środku wieży widokowejChodnik i wieża widokowa są dostosowane do wjazdu wózkami dziecięcymi i wózkami dla niepełnosprawnych. Nachylenie ścieżki jest bardzo łagodne, spadek wynosi 2-6%, szerokość ścieżki 1,8 m.Kasa i wejście na ścieżkę w koronach drzewPunkt kasowy i wejście.

Godziny otwarcia ścieżki

czerwiec – 9:00 – 17:00 h
lipiec-sierpień – 9:00 – 18:00 h
wrzesień – 9:00 – 17:00 h
październik – maj – 9 – 16
Ostatnie wejście godzinę przed zamknięciem!

Spacerujący “Ścieżką w koronach drzew” mogą podziwiać wspaniałe panoramy Tatr, ale też Beskidu Sądeckiego, Pienin i Gorców.

Ścieżka w koronach drzew widziana z wieży widokowejWidok z wieży widokowej na całą ścieżkę, w tle wspaniale widać Tatry BielskieWidok wzdłuż "Ścieżki wśród koron drzew", a na horyzoncie GorceWidok z przejścia chodnikiem
Panorama z wieży widokowej na Pieniny, Magurę Spiską i Beskid SądeckiPanorama z wieży widokowej w kierunku Pienin i Beskidu SądeckiegoPanorama z wieży widokowej na Gorce i Trzy Korony w PieninachPanorama z wieży widokowej w kierunku Malej i Wielkiej Frankovej, na horyzoncie pasmo Gorców Wejście od strony Bachledowej DolinyWejście od strony Bachledowej DolinyPoczątek podejścia do "Ścieżki w koronach drzew" z Bachledowej DolinyPoczątek podejścia do “Ścieżki w koronach drzew” z Bachledowej Doliny, na górę czeka nas spacer o dł. 1,8 km 
Podejście z parkingu od wsi Mala Franková, po prawej widoczna wieża widokowaPodejście do “Ścieżki w koronach drzew” z parkingu bezpośrednio pod stokiem Furmanec (Mala Franková)

“Ścieżka w koronach drzew” warta jest odwiedzenia także zimą

Ścieżka w koronach drzew zimą

Ścieżka w koronach drzew zimą

Ścieżka w koronach drzew zimą

I jeszcze kilka pięknych zdjęć ze “Ścieżki w koronach drzew”

Ścieżka w koronach drzew widziana z wieży widokowejŚcieżka została uruchomiona w 2017 r. i jest bardzo popularna wśród turystów Sieć adrenalinowa o powierzchni 88 m na szczycie wieży widokowej widziana z dołuSieć adrenalinowa o powierzchni 88 m2 na szczycie wieży widokowej widziana z dołuSerpentyna ścieżki na szczyt wieży widokowejSerpentyna ścieżki na szczyt wieży widokowejPrzystanki edukacyjne (przyrodnicze tablice informacyjne) na ścieżce widokowejPrzystanki edukacyjne (przyrodnicze tablice informacyjne) na ścieżce widokowejŚcieżka w koronach drzew w Dolinie BachledowejŚcieżka w koronach drzew w Dolinie Bachledowej
Ścieżka w koronach drzew na tle TatrWieża widokowa i ścieżka w koronach drzew na tle Tatr Bielskich (widok z podejścia od parkingu pod stokiem Furmanec)