Do Bachledowej Doliny najlepiej jest dojechać samochodem – ok. 120 km Z Krakowa. Czas jazdy w znacznym stopniu uzależniony jest od natężenia ruchu na Zakopiance i wynosi ok. 2 godzin. W Nowym Targu trzeba kierować się na drogę nr 49 na Jurgów i przejście graniczne ze Słowacją. Na rondzie w Bukowinie należy skręcić w lewo. Granicę ze Słowacją przekraczamy w Jurgowie / Podspadach i kierujemy się w lewo drogą nr 67 na Poprad.
Pniemy się cały czas w górę, aż do parkingu przy Ski centrum „Strednica”. Zjeżdżamy w dół, mijamy miejscowość Ździar i skręcamy w lewo (wyraźne drogowskazy). Stąd już tylko 1,2 km do parkingów w Bachledowej Dolinie.

Do Ździaru można dojechać również autobusem STRAMA. Z Zakopanego przez Łysą Polanę do Starego Smokovca (uwaga: linia jest czynna sezonowo: http://www.strama.eu/). Od głównej drogi trzeba podejść pieszo nieco ponad kilometr.

Początek podejścia do "Ścieżki w koronach drzew" z Bachledowej DolinyPoczątek drogi prowadzącej na górę do “Ścieżki w koronach drzew” z Bachledowej Doliny

 

Uwaga! Szybki i dogodny dojazd jest dla osób będących w Pieninach. Kierujemy się na Kacwin i następnie do wsi Mala Franková, tam, bezpośrednio pod stokiem Furmanec znajduje się parking (bezpłatny) przy wyciągu kolejki narciarskiej. Stąd na górę mamy do przejścia 1,4 km.