Miejscem startu naszej wyprawy jest nieistniejąca wieś Bukowiec, znajduje się tutaj duży parking (płatny), punkt kasowy do BdPN, toalety i wiata.

Parking w BukowcuStrona główna BdPN   lub  Regulamin i opłaty BdPN

Z drogi nr 896 relacji Ustrzyki Górne – Ustrzyki Dolne, w Stuposianach (10 km do Ustrzyk Górnych) skręcamy na wschód kierując się na: Muczne (10 km) i Tarnawa Nizna (15 km). Od Mucznego stan nawierzchni jest coraz gorszy, droga węższa, co wymaga uwagi kierowcy, aby nie wpaść do nagle pojawiającej się dziury. Z Tarnawy Niżnej jedziemy wzdłuż Sanu jeszcze ok. 6,5 km asfaltem, a potem szutrową drogą ok. 3,5 km do parkingu BdPN w Bukowcu. Niektóre z przewodników podają, że wjazd od Tarnawy Niżnej jest płatny – jest to nieprawda, cała droga do samego Bukowca jest ogólnie dostępna,

Cały odcinek dojazdowy jest niezwykle urokliwy, poruszamy się doliną wzdłuż dopływu Sanu, co jakiś czas, z naszej lewej strony pojawia się widok na rzekę i słupy graniczne. Na horyzoncie, z prawej strony widzimy piękne panoramy szczytów: Bukowego Berda, Krzemienia i Kopy Bukowskiej. Przed Bukowcem, na wysokości Tarnawy Wyżnej znajduje się rezerwat „Torfowiska Wysokie”.

Przed Bukowcem,  z prawej strony dołącza droga, jest to tzw. Błękitna Aleja.

Bukowiec - skrzyżowanie z Błękitną Aleją