Granicę polsko – ukraińską możemy przekroczyć w Korczowej (łatwy dojazd autostradą A4). Dalej kierujemy się droga M 10 do Lwowa (Львів) , następnie drogą H 09 do Iwano-Frankowska (Івано-Франківськ) i dalej H 09 w kierunku na Rachów (Рахів). Za Kurortem Jaremcze (Яремче) w Tatarowie (Татарів) odbijamy w lewo na Worochtę (Ворохта). Po kilku kilometrach  w Ardżeluży skręcamy w prawo na drogę P 24, która zaprowadzi nas przez Worochtę do Zawojeli. Tu znajduje się wejście, wjazd do Karpackiego Parku Narodowego. Samochodem (najlepiej o podwyższonym zawieszeniu) możemy jeszcze wjechać na wysokość 1250 m n.p.m. do Zaroślaka (baza sportowa i parking). Długość tej trasy to ok. 320 km, ale musimy wiedzieć, że czas przejazdu drogami na Ukrainie jest, ze względu na ich kiepski stan techniczny, o wiele dłuższy.

Można też jechać przez Krościenko koło Ustrzyk Dolnych, Sambor, Drohobycz, Stryj do Iwano-Frankowska lub przez Słowację przekraczając granicę UE w Ubli, by przez Użgorod, Mukaczewo i Rachów dotrzeć do Czarnohory od południa.

Przekraczając granicę polsko-ukraińska należy się liczyć z dłuższymi, nawet kilkugodzinnymi, kolejkami (w zależności od układu świąt, dni handlowych, itp.)
Uwaga! Obowiązuje zielona karta. Należy się upewnić, czy posiadane przez nas ubezpieczenie AC samochodu jest respektowane również na Ukrainie (przeważnie nie!).