Osada Magurka leży na Słowacji na południe od miejscowości Partizánska Ľupča, do której należy administracyjnie. Na mapie znajdziemy ją tuż po północnej stronie głównej grani Niżnych Tatr (część zachodnia – Dumbierskie Tatry), pomiędzy stacją narciarską Donovaly a Chopokiem.

Jadąc z Polski przez Chyżne kierujemy się drogą nr 59 na Rużomberek, gdzie skręcamy w lewo i drogą nr 18 (uwaga nie wjeżdżać na płatną autostradę) dojeżdżamy do miejscowości Partizánska Ľupča. Przy cmentarzu skręcamy do centrum i jedziemy dalej lokalną drogą nr 2224 na Železnô. Licząc od centrum Partizánskiej Ľupčy musimy przejechać 12,7 km doliną Ľupčianską. Na rozwidleniu drogi znajduje się wyraźny drogowskaz “Magurka”. Skręcamy w lewo i po 3 km dojedziemy do kościółka w Magurce. Od granicy w Chyżnem ok. 90 km.

UWAGA: ostatni 3 km odcinek drogi jest wąski i miejscami stromy. W warunkach zimowych wjazd jest możliwy wyłącznie przy pomocy łańcuchów na koła, a najlepiej autem z napędem 4×4. Auta o niskim zawieszeniu mogą pomimo łańcuchów utknąć w koleinach. Samochód można zostawić w zatoczkach przy drodze i skorzystać z podwiezienia przez innych turystów lub skontaktować się z obsługą Chaty Magurka.

Dojazd do osady Magurka w Niżnych Tatrach przez Ľupčianską dolinę

Magurki - Tatry Niżne - mapa dojazdu

Dojazd do osady Magurka

 

 

Dojazd od strony Partizánska Ľupča

W warunkach letnich można też dojechać do Magurki od strony drogi relacji Rużomberek – Bańska Bystrzyca. W miejscowości Liptovska Osada skręcamy w lewo w drogę nr 2224, przejeżdżamy przez długą wieś Liptovská Lúžna i wjeżdżamy na przełęcz Prievalec (1100 m). 700 m dalej skręcamy w prawo i wąską i stromą drogą docieramy do Magurki (zimą przejezdność drogi nie jest utrzymywana).

Dojazd do osady MagurkaDojazd do osady Magurka od strony Liptovskiej Osady