Region narciarski Schladming Dachstein znajduje się stosunkowo niedaleko – niecałe 650 km od granicy Polski (Gorzyczki/Bohumin). Jadąc samochodem z Katowic można tam dotrzeć za 7 godzin.

Zobacz dodatkowe informacje:

DOJAZD      SŁOWNIK      POGODA

UBEZPIECZENIA online

NOCLEGI online
Więcej praktycznych informacji – w panelu bocznym (PC) lub na dole strony (mobile).


Jest to kompleks, którego główną część stanowią 4 góry – Hauser Kaibling, Planai, Hochwurzen i Reiteralm – połączone ze sobą siecią tras, kolejek i wyciągów. Do tego kilka mniejszych stacji narciarskich. Łącznie do dyspozycji mamy:

Schladming-Dachstein, Reiteralm

 

Trasy narciarskie Schladming

 

 

 

 

Dodatkowo, po drugiej stronie doliny nad miejscowością Ramsau możemy pojeździć na lodowcu Dachstein:

Widok na Hoher Dachstein z Reiteralm

 

Trasy narciarskie Dachstein

 

 

 

 

Cały obszar Schladming-Dachstein należy do kompleksu narciarskiego Ski Amade. Prawie wszystkie niezbędne informacje są dostępne na stronach internetowych:

SCHLADMING – DACHSTEIN

SKI AMADE region SCHLADMING – DACHSTEIN

Orientację w terenie ułatwiają świetnie przygotowane mapy: interaktywna i 3D

INTERAKTYWNA MAPA PANORAMICZNA

SKI AMADE MAPA 3D

Mamy również do wyboru mniejsze stacje narciarskie w tym regionie, które mogą być interesującą propozycją np. dla rodzin z dziećmi:

Ski Galsterberg i Ramsau am Dachstein

Skipassy

Skipassy jednodniowe możemy kupić na jeden z wybranych regionów kompleksu Ski Amade, a karnet kilkudniowy obejmuje już zawsze cały obszar Ski Amade. Wszystkie cenniki są oczywiście dostępne w sieci:

Jednodniowe karnety (na poszczególne regiony)

Wielodniowe karnety (na cały obszar Ski Amade)

Dla dzieci i młodzieży, jak zawsze w Austrii, karnety ulgowe, dla dzieci  nawet do 50%.

Noclegi

Region Dachstein ma bogatą i różnorodną ofertę noclegową – od najtańszych pokoi, poprzez apartamenty, pensjonaty po luksusowe hotele. Wybór zależy już tylko od naszych upodobań i oczywiście zasobności portfeli. Największy wybór ofert znajdziemy na NOCLEGI w SCHLADMING-DACHSTEIN

Przed dokonaniem rezerwacji możemy dokładnie zapoznać się z ofertą i ocenami użytkowników, a po zawarciu online umowy mamy gwarancję rezerwacji. Wybierając lokalizację naszej kwatery zwróćmy uwagę na odległość od tras narciarskich, restauracji, sklepów i innych atrakcji. Jeżeli nie chcemy dojeżdżać samochodem do wyciągów to sprawdźmy plan komunikacji skibusów. Oczywiście najlepiej znaleźć zakwaterowanie na stoku, gdzie będziemy mogli wyruszać i wracać od razu na nartach, ale takie miejscówki kosztują trochę więcej.

Ubezpieczenie na narty

Przed wyjazdem koniecznie musimy wykupić odpowiednią polisę ubezpieczeniową. Pomimo, że w Austrii obowiązują nasze karty EKUZ, które gwarantują nam zwrot z NFZ pewnych kosztów opieki zdrowotnej, musimy zadbać o pełne bezpieczeństwo.

Przypominamy, że w Austrii (i innych krajach alpejskich) wszystkie akcje ratownicze i poszukiwawcze są płatne. Dodatkowo nie wszystkie usługi medyczne są refundowane. Bardzo ważnym elementem ubezpieczenia jest odpowiedzialność cywilna (OC), czyli kwestia poniesienia kosztów związanych za spowodowanie (nawet nieumyślne) szkód na mieniu lub zdrowiu innych osób, np. spowodowanie kolizji narciarskiej. Dodatkowo możemy zadbać o ubezpieczenie bagażu, sprzętu sportowego, itp.
Na stronie UBEZPIECZENIA NA NARTYoferujemy możliwość wyboru i zakupu online najlepszych polis turystycznych uwzględniających sporty zimowe.