Podobnie jak w innych rejonach Austrii mamy do wyboru całą gamę ofert zakwaterowania począwszy od agroturystyki, poprzez apartamenty, pensjonaty, aż po luksusowe hotele.

Nasze doświadczenia dotyczą głownie apartamentów. Ich standard w całej Austrii jest bardzo wysoki. Są to oddzielne mieszkania z własną, wyposażoną we wszystko kuchnią, łazienkami i sypialniami. Dla przykładu 4-5 osobowy apartament ma ok. 70 m2 powierzchni, co najmniej jedną łazienkę, a nierzadko do dyspozycji saunę.

Schladming-Dachstein, ReiteralmSchladming-Dachstein, Reiteralm

 

 

 

 

 

 

Poziom cen jest nieznacznie wyższy w stosunku do innych dużych kompleksów narciarskich, ale są one oddalone o kolejne kilkadziesiąt lub kilkaset kilometrów. Jest to świetna propozycja dla osób nie dysponujących dłuższym urlopem, a spragnionych szusowania po alpejskich stokach.

Informacje o dostępnych noclegach znajdziemy na stronach lokalnego serwisu ZAKWATEROWANIE SCHLADMING-DACHSTEIN

W wyszukiwarce można wybrać dodatkowe parametry, między innymi położenie względem stoków narciarskich i kolejek. Do każdej oferty dołączona jest mapa, na podstawie której czasami trudno od razu zorientować się co do położenia, ale po porównaniu z innymi dostępnymi mapami możemy bez problemu znaleźć najlepsze lokum.

Warto poświęcić trochę czasu, aby dokładnie poznać układ tras i wyciągów i odpowiednio wybrać zakwaterowanie. Dobre położenie apartamentu uchroni nas od konieczności codziennego dojeżdżania do stoków skibusem lub samochodem.