Połączone regiony narciarskie Salzburga i Styrii tworzą największy w Austrii kompleks Ski amadé. Do przejechania na nartach mamy 760 km tras – i to wszystko na jednym karnecie. Pierwszy region Schladming-Dachstein znajduje się zaledwie 650 km od granicy Polski. Na stokach i w dolinach możemy spróbować innych form zimowej aktywności oraz specjałów kuchni regionalnej.

Austria / Salzburg / Gasteinertal / Sportgastein © Claudia Ziegler

Austria / Salzburg / Gasteinertal / Sportgastein © Claudia Ziegler

Kompleks Ski amadé łączy 25 ośrodków i 5 regionów narciarskich znajdujących się od 50 do 100 km na południe od Salzburga:

Salzburger SportweltSki amade trasy

Schladming-Dachstein

Gastein

Hochkönig

Grossarltal

Łączna ilość tras narciarskich dostępnych na jednym karnecie wynosi aż 760 km (36% łatwych  51 % średnich  13% trudnych), a do dyspozycji mamy 270 wyciągów i kolejek.

Ski Amade - mapa interaktywna

Ski Amade – mapa interaktywna

Kliknij w mapę aby przejść do interaktywnej mapy.

Aby łatwo zorientować się w położeniu poszczególnych ośrodków narciarskich najlepiej skorzystać z interaktywnej mapy Ski amadé. Dodatkowo za jej pomocą możemy w jednej chwili sprawdzić szczegóły dotyczące czynnych tras i wyciągów, schronisk, restauracji, punktów widokowych, obrazu z kamer i dostępu do internetu, parkingów itp.

Ski amadé informacje praktyczne

stoki i wyciągi      pogoda       kamerki

Ski amade

Ski amadé – karnety

Pełny cennik uwzględniający sezony narciarskie, grupy wiekowe, rodzaje karnetów i różnego rodzaju oferty specjalne dostępny jest na stronie karnety narciarskie . Można też wykupić jednodniowe karnety obowiązujące w jednym z wybranych regionów i na różne okresy czasu. Ceny i warunki różnią się w zależności od regionu.

Ski amade

Oczywiście Ski amadé to nie tylko stoki narciarskie. Na szczególną uwagę zasługuje oferta kulinarna, w licznych restauracjach i schroniskach na stokach możemy spróbować przeróżnych regionalnych potraw, a na specjalnie przygotowanych targach i stoiskach dowiedzieć się ciekawostek i spróbować lokalnych produktów. Na pamiątkę warto kupić zapas ulubionych serów czy wędlin.
Kuchnia i wyroby regionalne

Oprócz tras zjazdowych dla fanów narciarstw wyznaczone są trasy freeride’owe i snowparki, trasy saneczkowe i narciarstwa biegowego.

We wszystkich regionach znajdą też coś dla siebie turyści (spacery, trekkeing, rakiety śnieżne), można też spróbować wspinaczki lodowej.

Strefę relaksu zapewniają baseny termalne i SPA.

Wszędzie funkcjonują wypożyczalnie sprzętu, szkółki narciarskie i przechowalnie.

We wszystkich regionach Ski amadé kursują bezpłatne skibusy. Ich rozkłady i plany tras znajdują się na stronie: skibus.

Ski amade

Austria / Salzburg / Gasteinertal / Sportgastein © Claudia Ziegler

Dojazd w regiony Ski amadé

Z Polski najłatwiej i chyba najtaniej (w kilka osób) dojedziemy w rejony Syrii i Salzburga samochodem. W rejon Schladming z Warszawy dojedziemy przez Wiedeń w ok. 9:30 h (952 km), z Krakowa w ok. 7:25 h (745 km), a z Wrocławia w ok. 8:00 h (816 km przez Wiedeń).
Do najdalszego regionu Bad Gastein dojazd z Warszawy przez Salzburg zajmie nam ok. 10:20 h (1046 km), z Krakowa również przez Salzburg ok. 8:15 h (857 km), a z Wrocławia przez Pragę ok. 8:10 h (797 km). Większość trasy pokonujemy autostradami, pamiętajmy o wykupieniu odpowiednich winiet. Jadąc przez Salzburg na pewno warto się tu zatrzymać na jeden nocleg i zwiedzić piękne miasto Mozarta: NOCLEGI W SALZBURGU

Ubezpieczenie na narty

Przed wyjazdem koniecznie musimy wykupić odpowiednią polisę ubezpieczeniową. Pomimo, że w Austrii obowiązują nasze karty EKUZ, które gwarantują nam zwrot z NFZ pewnych kosztów opieki zdrowotnej, musimy zadbać o pełne bezpieczeństwo.
Przypominamy, że w Austrii (i innych krajach alpejskich) wszystkie akcje ratownicze i poszukiwawcze są płatne. Dodatkowo nie wszystkie usługi medyczne są refundowane. Bardzo ważnym elementem ubezpieczenia jest odpowiedzialność cywilna (OC), czyli kwestia poniesienia kosztów związanych za spowodowanie (nawet nieumyślne) szkód na mieniu lub zdrowiu innych osób, np. spowodowanie kolizji narciarskiej. Dodatkowo możemy zadbać o ubezpieczenie bagażu, sprzętu sportowego, itp.
Na stronie UBEZPIECZENIA NA NARTYoferujemy możliwość wyboru i zakupu online najlepszych polis turystycznych uwzględniających sporty zimowe.

 

Noclegi w regionach Ski amadé

Ski amade

Aberg © Claudia Ziegler

We wszystkich 25 ośrodkach narciarskich należących do Ski amadé znajdziemy różnorodną ofertę noclegową – od najtańszych pokoi, poprzez apartamenty, pensjonaty, po luksusowe hotele. Wybór zależy już tylko od naszych upodobań i oczywiście zasobności portfeli. Największy wybór ofert znajdziemy na:

NOCLEGI w Salzburger Sportwelt
NOCLEGI w Schladming-Dachstein
NOCLEGI w Gastein     
NOCLEGI w Hochkönig

NOCLEGI w Grossarltal

Przed dokonaniem rezerwacji możemy dokładnie zapoznać się z ofertą i ocenami użytkowników, a po zawarciu online umowy mamy gwarancję rezerwacji. Wybierając lokalizację naszej kwatery zwróćmy uwagę na odległość od tras narciarskich, restauracji, sklepów i innych atrakcji. Jeżeli nie chcemy dojeżdżać samochodem do wyciągów, sprawdźmy też plan komunikacji skibusów. Oczywiście najlepiej znaleźć zakwaterowanie na stoku – wówczas będziemy mogli wyruszać i wracać do domu od razu na nartach, ale takie miejscówki kosztują trochę więcej.

Ski amade