Wyprawę zaczynamy we wsi Jaworki położonej kilka kilometrów za Szczawnicą. Z Krakowa do Szczawnicy możemy dojechać „Zakopianką” i w Nowym Targu skręcić na Nowy Sącz lub jechać przez Mszanę Dolną i dalej malowniczą doliną Kamienicy do Zabrzeża, gdzie skręcamy w prawo i wzdłuż Dunajca docieramy do Krościenka i Szczawnicy.

Musimy przejechać wzdłuż całą Szczawnicę (w sezonie może to zająć dłuższą chwilę) i dalej w kierunku na Jaworki, mijamy wieś Szlachtowa, za którą w odległości ok.1 km po prawej stronie znajduje się parking „Homole”. Ceny za parking (2018) – na zdjęciu.

Homole - parkingHomole – parkingHomole - parking
W sezonie turystycznym możemy mieć problem z zaparkowaniem, kierujemy się wówczas dalej w stronę Jaworek, po paruset metrach po prawej stronie, na prywatnych posesjach, znajduje się jeszcze kilka innych parkingów, gdyby i tam nie było miejsca zostaje nam szukanie miejsca do postoju w samych Jaworkach.

Do Jaworek możemy bez problemu dojechać BUSEM ze Szczawnicy lub Nowego Targu. W sezonie jest dużo kursów regularnych i dodatkowo prywatnych przewoźników.