Wołanie w górach, które mają Państwo przed sobą, jest edycją szczególną. Michał Jagiełło zmarł nagle 1 lutego 2016 roku. Nie skończył pracy nad uzupełnieniami (jego notatki zatrzymują się na wydarzeniach z 2015 roku). Próby domknięcia tej opowieści o działaniach TOPR podjęła się córka autora – Dominika Jagiełło, przy wsparciu Adama Maraska, który z kroniki wypadków wybrał kilkanaście nowych opisów wypraw z lat 2016–2017, i Krzysztofa Wojnarowskiego, który czuwał nad poprawnością językową i merytoryczną oraz jest autorem zdjęcia okładkowego. Współtwórcami nowej edycji książki są także ratownicy, którzy przekazali zdjęcia z akcji, co pozwoliło odświeżyć wydanie pod względem wizualnym (powyższy tekst ze strony Wydawnictwa Iskry).

Wołanie w górachWe współpracy z Wydawnictwem ISKRY prezentujemy  najnowsze wydanie  “Wołania w górach”. Przez najbliższe tygodnie będziemy publikować obszerne fragmenty książki związane z poszczególnymi rejonami Tatr.

“Wołanie w górach” Michała Jagiełły jest nie tylko swojego rodzaju podręcznikiem nauki poruszania się po górach, ale również ich poznania i zrozumienia. Wszystko to ukazane jest na tle relacji ratowników, którzy już od 110 lat niosą pomoc na tatrzańskich szlakach.

Uważamy, że każdy miłośnik gór powinien mieć tą pozycję w swojej biblioteczce i wracać do niej niejednokrotnie.Wydawnictwo Iskry

Książka jest już do nabycia m.in. bezpośrednio w Wydawnictwie Iskry
http://iskry.com.pl

Zapraszamy do zapoznania się z fragmentami książki:

Wołanie w górach str 260 zdj Marcin Witek
GIEWONT

 

 

 

 

LAWINY

 

 

 

 

CZERWONE WIERCHY – I NIE TYLKO ONE

 

 

 

 

GRANATY I BUCZYNOWE TURNIE

 

 

 

 

 

ŚWINICA

 

 

 

 

 

RYSY I OKOLICE

 

 

 

 

 

Pozostałe rozdziały książki:

GAŁĄZKA KOSODRZEWINY

KOŚCIELEC

ZAMARŁA TURNIA I KOZI WIERCH

MNICH

CUBRYNA

MIĘGUSZOWIECKIE SZCZYTY

KAZALNICA

ŻABI MNICH

POSZUKIWANIA

JASKINIE

NASZE WSPÓLNE DOBRO

 

 

2 odpowiedzi na “Wołanie w górach. Fragmenty książki”

  1. […] Wydawca: Wydawnictwo Iskry Fragmenty książki: Wołanie w górach […]