Parking na Palenicy Białczańskiej znajduje się zaledwie 1,5 km od Łysej Polany. Możemy tu dojechać samochodem – ok. 110 km Z Krakowa i ok. 23 km z Zakopanego. Czas jazdy w znacznym stopniu uzależniony jest od natężenia ruchu na Zakopiance i wynosi z Krakowa ok. 2 godzin.

 W Nowym Targu trzeba kierować się na drogę nr 49 na Jurgów i przejście graniczne ze Słowacją. Droga przez Bukowinę Tatrzańską często jest zatłoczona, dlatego jadąc od Nowego Targu warto kierować się na drogę nr 49 na Jurgów i przejście graniczne ze Słowacją w Jurgowie / Podspadach. Dalej kierujemy się w prawo drogą nr 67 prosto do Tatranskiej Javoriny i dalej do Łysej Polany, gdzie wracamy na polską stronę i dojeżdżamy na parking na Palenicy.

Na Łysą Polanę można dojechać również autobusem. Z Zakopanego jest sporo kursów (np. firma Strama http://www.strama.eu/ ). Na Palenicę Białczańską w sezonie można dojechać busem lub dużą (odpowiednik busa) taksówką.
Cena parkingu wynosi ok. 20 PLN za dzień. Jeżeli braknie miejsca na Palenicy Białczańskiej to możemy spróbować na Łysej Polanie (po polskiej lub słowackiej stronie).