Dojazd do Millnatzenklamm-Klettersteig pozornie wygląda na skomplikowany. Z Kotschach-Mauthen kierujemy się na zachód drogą nr 111 „Gailtal Strasse”.

Dojazd do MillnatzenklammDojazd do Millnatzenklamm

 

 

 

 

 

 

 

Po 19 km dojeżdżamy do wsi Klebas (zaraz za Liesing), gdzie skręcamy w prawo (Gasthaus Stoffel) i dalej wąską asfaltową drogą w górę, pokonując niezliczone serpentyny. Widoki są piękne: alpejskie łąki i nieliczne duże domy w stylu tyrolskim. Do każdego z gospodarstw prowadzi droga dojazdowa, ale mimo wszystko, przejeżdżając wśród tych wzgórz zastanawialiśmy się, jak wygląda życie społeczne w takiej miejscowości. Ciężko przecież wyskoczyć tak, o, do sąsiada na piwo.

Mijamy zabudowania Tscheltsch i później dwa gospodarstwa Ladstatt.

Wydaje się, że to już koniec drogi, ale bez obaw. Jeszcze tylkoMillnatzenklamm Klettersteig - tablica informacyjna parę metrów przez las i wjeżdżamy na specjalnie przygotowany leśny parking zamykany drewnianą bramą (można ją sobie bez obaw otworzyć). Ferrata znajduje się na terenie parku Abenteuer- und Walderlebniswelt („przygoda w leśnym świecie przyrody”). Informację o parku i dostępności ferraty (zimą zamknięta) znajdziemy na stronie: http://www.erlebnis-lesachtal.at

Od skrętu w Klebas ok. 4,5 km. Przy parkingu znajduje się bardzo ładny plac zabaw i tablica z kompletem informacji o ferracie.