Trzy Korony, to obok Sokolicy, najbardziej spektakularny szczyt w Pieninach i równocześnie jeden z symboli regionu. Charakterystyczną skalną koronę tworzy pięć turni szczytowych. Najwyższa z nich to Okrąglica, licząca 983 m, na której znajduje się platforma widokowa – rozciąga się z niej przepiękna panorama na dolinę Dunajca, Beskid Sądecki, Gorce i Tatry. Trzy Korony wbrew powszechnej opinii, nie są najwyższym wzniesieniem w Pieninach, jest nim Wysoka (1050 m), szczyt w Małych Pieninach.

Wejście na platformę widokową na szczycie Trzech Koron (982 m)

 

Tym, którzy planują wycieczki, polecamy opisy tras:

Trzy Korony i Pienińki Zamek

Sokolica i Trzy Korony

Panoramy z Trzech Koron
Panorama ze szczytu Trzech KoronWidok ze szczytu Trzech Koron (982 m) na Pasmo Przehyby i Radziejowej w Beskidzie Sądeckim, Małe Pieniny z Wysoką (1050 m), szczyty Pienin Właściwych z Sokolicą (747 m) i szpiczastą Holicą (824 m) oraz na Haligowskie Skały i szczyt Plašná (889 m
Panorama Tatr ze szczytu Trech Koron (982 m)Panorama Tatr ze szczytu Trzech Koron (982 m)
Panorama z Trzech Koron (982 m) na Jezioro Czorsztyńskie na tle Pilska i Babiej Góry, dalej masyw Gorców z Lubaniem (1225 m)Panorama z Trzech Koron (982 m) na Jezioro Czorsztyńskie na tle Pilska i Babiej Góry, dalej masyw Gorców z Lubaniem (1225 m)