Wejście do Wąwozu Vintgar (slov. soteska Vintgar, Blejski vintgar) znajduje się we wsi Gorj, ok. 4 km na północny zachód od Bledu na terenie Triglavskiego Parku Narodowego.

Z Polski najlepiej dojechać jest samochodem przez Villach w Austrii (opis dojazdu do Villach poniżej) i dalej drogą nr 83, a następnie 109 przez przełęcz Wurzenpass do Słowenii. Tam zjeżdżamy drogą nr 201 do Kranjskiej Gory i dalej do Jesenic drogą nr 452. Przejeżdzamy przez Jesenice i zaraz w Slovenskim Javorniku skręcamy w prawo w kierunku na Spodnje i Gorj (droga nr 634). Po przejechaniu ok. 7,5 km skręcamy w lewo na Zasip, skąd za drogowskazami na “Vintgar” pozostaje już tylko 1 km do parkingu przed wejściem do wąwozu. Parking jest darmowy, ale wstęp do wąwozu jest płatny. Więcej informacji na stronie: http://www.bled.si/si/kaj-videti/naravne-znamenitosti/soteska-vintgar/Informacije

Możemy też dojechać tutaj od strony Bledu – samochodem drogą nr 634 to ok. 4 km, lub skorzystać z połączenia autobusowego na trasie Bled – Vintgar.

Alpy Julijskie - mapa

Z Villach można też przejechać do Słowenii tunelem pod Karawankami, ale trzeba za to zapłacić dodatkowe parę Euro (7,2 Euro – dane 2017 r., ceny bieżące na stronie: DODATKOWE PŁATNE ODCINKI DRÓG w AUSTRII). Potem jedziemy autostradą słoweńską, na którą musimy wykupić winietę (minimalnie na tydzień za 15 Euro – dane 2017 rok – informacje bieżące na stronie www.dars.si ). Droga jest krótsza (tunel pod Karawankami – Jesenice)  o ok. 20 km i oczywiście szybsza, ale zapłacimy co najmniej 22,2 Euro. Czy warto?