Dojazd do Rudno polje
Triglav znajduje się na terenie Triglavskiego Parku Narodowego, położonego w północnej części Słowenii przy granicy z Austrią (od północy) i Włochami (od zachodu).

Z Polski najlepiej dojechać jest samochodem przez Villach w Austrii (opis dojazdu do Villach poniżej) i dalej drogą nr 83, a następnie 109 przez przełęcz Wurzenpass do Słowenii. Tam zjeżdżamy drogą nr 201 do Kranjskiej Gory i dalej do Mojstrany. W Mojstranie skręcamy w drogę nr 907 (trzeba wjechać do “centrum” Mojstrany i jechać w kierunku na Bled (uwaga na oznakowanie). W miejscowości Krnica skręcamy w drogę 905 w kierunku na Pokljuka i po ok. 9 km odbijamy w prawo na Rudno polje. Po 6,5 km dojeżdżamy do parkingów przy centrum sportowym. Dalsza droga prowadzi szutrową drogą w kierunku północno-zachodnim (15 minut pieszo do początku szlaku), gdzie można dojechać również samochodem, ale przy większej liczbie turystów może być problem z zaparkowaniem i trzeba wrócić na parkingi poniżej.

Alpy Julijskie - mapa

Z Villach można też przejechać do Słowenii tunelem pod Karawankami, ale trzeba za to zapłacić dodatkowe parę Euro (7,2 Euro – dane 2017 r., ceny bieżące na stronie: DODATKOWE PŁATNE ODCINKI DRÓG w AUSTRII). Potem jedziemy autostradą słoweńską, na którą musimy wykupić winietę (minimalnie na tydzień za 15 Euro – dane 2017 rok – informacje bieżące na stronie www.dars.si ). Droga jest krótsza (tunel pod Karawankami – Jesenice – Lipce – Krnica – Rudno polje) o ok. 20 km i oczywiście szybsza, ale zapłacimy co najmniej 22,2 Euro. Czy warto?